«O‘zbekiston va jahon xalqlarining madaniy hamkorlik istiqbollari»
O‘zbekiston Davlat xoreografiya akademiyasida 2025-yilning 15-may kuni «O‘zbekiston va jahon xalqlarining madaniy hamkorlik istiqbollari» mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman o‘tkaziladi. Anjumanda respublikamiz va xorijiy mamlakatlarda faoliyat yuritayotgan oliy ta’lim tashkilotlari professor-o‘qituvchilari hamda madaniyat va san’at sohasida faoliyat olib borayotgan mutaxassislar ishtirok etishlari mumkin. ✅ Axborot xati quyida: – о‘zbek tilida  – rus tilida – ingliz tilida…
Read More “«O‘zbekiston va jahon xalqlarining madaniy hamkorlik istiqbollari»” »
Konfirensiya
“NOMODDIY MA’NAVIY MEROS VA MILLIY QADRIYATLARNI ABADIYLASHTIRISHDA MADANIYAT VA SAN’ATNING O‘RNI”
Posted on Fevral 24, 2025 By admin “NOMODDIY MA’NAVIY MEROS VA MILLIY QADRIYATLARNI ABADIYLASHTIRISHDA MADANIYAT VA SAN’ATNING O‘RNI” ga fikr bildirilmagan.
О‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 3-iyul “Ma’muriy islohotlar doirasida oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar sohasida davlat boshqaruvini samarali tashkil qilish chora-tadbirlari tо‘g‘risida”gi PQ-200-son qarori 9-bandi va О‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 27-dekabrdagi 490-son buyrug‘i bilan tasdiqlangan rejaga muvofiq, О‘zbekiston davlat xoreografiya akademiyasi Urganch filialida 2025-yil 21-may kuni “NOMODDIY MA’NAVIY MEROS VA MILLIY…
Read More ““NOMODDIY MA’NAVIY MEROS VA MILLIY QADRIYATLARNI ABADIYLASHTIRISHDA MADANIYAT VA SAN’ATNING O‘RNI”” »
RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY ANJUMANI!
Posted on Fevral 24, 2025Fevral 26, 2025 By admin RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY ANJUMANI! ga fikr bildirilmagan.
Talaba yoshlarni ilmiy-tadqiqot ishlariga keng jalb etish, intellektual salohiyatni oshirish va ularning ilmiy-ijodiy faoliyatini rag’batlantirish, ilg’or tajribalardan keng foydalanish, fanni tizimli isloh qilishning ustuvor yo’nalishlarini belgilash, zamonaviy bilim va mustaqil fikrlashga ega yuqori malakali kadrlar tayyorlash, ayni paytda iqtidorli yoshlarni respublikaning nufuzli ta’lim tashkilotlari talabalari bilan hamkorlikka jalb etish. tajriba almashishni tashkil etish maqsadida 2025…
Read More “RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY ANJUMANI!” »
So’ngi yangiliklar va voqealar
• «O‘zbekiston va jahon xalqlarining madaniy hamkorlik istiqbollari»
• “NOMODDIY MA’NAVIY MEROS VA MILLIY QADRIYATLARNI ABADIYLASHTIRISHDA MADANIYAT VA SAN’ATNING O‘RNI”
• RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY ANJUMANI!
Arxivlar
• Fevral 2025
Kategoriyalar
• Konfirensiya
• NASHRLAR
Yangi sharxlar
• «O‘zbekiston va jahon xalqlarining madaniy hamkorlik istiqbollari» "Ahmedov Murod"ga
Fevral 2025
Du Se Ch Pa Ju Sh Ya
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Nafosat olami jurnali haqida
“Nafosat olami” – ilmiy-nazariy, amaliy-uslubiy, ma’naviy-ma’rifiy jurnali. Jurnalning asosiy vazifasi – fundamental, amaliy va innovatsion ilmiy tadqiqotlar natijalarini tahliliy maqolalar, bibliografik va ilmiy sharhlar hamda xabarlar, taqrizlar, hujjatlar, tarixiy maʼlumotnomalar va gender masalalari hamda oila instituti sohasidagi boshqa ilmiy materiallar koʻrinishida chop etishdan iborat.

«Перспективы культурного сотрудничества Узбекистана и народов мира»
Posted on 26 февраля, 2025 By admin Комментариев к записи «Перспективы культурного сотрудничества Узбекистана и народов мира» нет
В узбекской государственной академии хореографии 15 мая 2025 года состоится международная научно-практическая конференция на тему «перспективы культурного сотрудничества народов Узбекистана и мира». В конференции могут принять участие преподаватели высших учебных заведений республики и зарубежных стран, а также специалисты в области культуры и искусства. ✅ Axborot xati quyida: — о‘zbek tilida  — rus tilida — ingliz…
Read More “«Перспективы культурного сотрудничества Узбекистана и народов мира»” »
РЕСПУБЛИКАНСКАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ!
Posted on 26 февраля, 202526 февраля, 2025 By admin Комментариев к записи РЕСПУБЛИКАНСКАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ! нет
Широкое вовлечение студенческой молодежи в научно-исследовательскую работу, повышение интеллектуального потенциала и стимулирование их научно-творческой деятельности, широкое использование передового опыта, определение приоритетных направлений систематической реформы науки, подготовка высококвалифицированных кадров, обладающих современными знаниями и самостоятельным мышлением, в то же время привлечение талантливой молодежи к сотрудничеству со студентами престижных образовательных организаций республики. в целях организации обмена опытом, 15…
Read More “РЕСПУБЛИКАНСКАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ!” »
«РОЛЬ КУЛЬТУРЫ И ИСКУССТВА В УВЕКОВЕЧЕНИИ НЕМАТЕРИАЛЬНОГО ДУХОВНОГО НАСЛЕДИЯ И НАЦИОНАЛЬНЫХ ЦЕННОСТЕЙ»
Posted on 24 февраля, 2025 By admin Комментариев к записи «РОЛЬ КУЛЬТУРЫ И ИСКУССТВА В УВЕКОВЕЧЕНИИ НЕМАТЕРИАЛЬНОГО ДУХОВНОГО НАСЛЕДИЯ И НАЦИОНАЛЬНЫХ ЦЕННОСТЕЙ» нет
В соответствии с пунктом 9 Постановления Президента Республики Узбекистан «О мерах по эффективной организации государственного управления в сфере высшего образования, науки и инноваций в рамках административных реформ» УП-№200 от 3 июля 2023 года, а также согласно Приказа № 490 Министерства высшего образования, науки и инноваций от 27 декабря 2024года, Ургенчском филиале Государственная академия хореографии Узбекистана…
Read More “«РОЛЬ КУЛЬТУРЫ И ИСКУССТВА В УВЕКОВЕЧЕНИИ НЕМАТЕРИАЛЬНОГО ДУХОВНОГО НАСЛЕДИЯ И НАЦИОНАЛЬНЫХ ЦЕННОСТЕЙ»” »